KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10851103
*
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop:
1.200 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:37:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 19:59:26
1
2.000 kr
23/1 12:18:53
1
Vinnande bud
23/1 17:29:52
2
1.500 kr
23/1 17:29:52
1
1.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:30:26
2
2.400 kr
23/1 17:30:26
1
2.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:31:14
2
3.000 kr
23/1 17:31:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 19:59:26 | 1 | 2.000 kr |
23/1 12:18:53 | 1 | Vinnande bud |
23/1 17:29:52 | 2 | 1.500 kr |
23/1 17:29:52 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:30:26 | 2 | 2.400 kr |
23/1 17:30:26 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:31:14 | 2 | 3.000 kr |
23/1 17:31:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:34